Waarom meedoen
- De enige opleiding in Nederland voor opname- en OK-planners
- Van puzzelaar met focus op OK naar resultaatgerichte planner
- Kennis, handvaten en technieken om je klaar te stomen voor een nieuwe rol
- Voor veel ziekenhuizen een verplichte opleiding bij nieuwe vacatures
Programma
Je leert hoe je de opnamen kunt afstemmen op de bedden, een goede bezetting in de OK kunt realiseren zonder te veel uitloop en rekening kunt houden met spoed en andere (dagelijkse) verstoringen. Ook slim plannen van de dagopnamen, het voorkomen van leeg- en uitloop en sturen op de wachtlijst zodat patiënten op tijd opgenomen kunnen worden, komen aan bod. De vakopleiding is een gezonde mix van theorie, oefenen, toepassen en reflectie, discussie en voorbeelden uit de praktijk. De vakopleiding wordt afgesloten met een eindtoets.
Voor wie?
Deze opleiding is geschikt voor zowel ervaren als beginnende opname- en OK-planners, teamleiders en coördinatoren van het opnamebureau. Het is de enige opleiding in Nederland voor opname- en OK-planners. Meer dan duizend deelnemers uit 63 verschillende ziekenhuizen deden al mee.
Leerdoelen
Na het volgen van de opleiding:
- Heb je inzicht in en kennis van de planningsmethoden en -technieken voor de (integrale) opname- en OK-planning en kun je ze toepassen
- Heb je inzicht in de consequenties die de opname- en OK-planning heeft op de doorstroom van de patiënten, het tijdig opnemen van patiënten en de benutting van de OK- en beddencapaciteit
- Ben je je bewust van de uitdagingen binnen de zorg en wat dit concreet betekent en gaat betekenen voor opname- en OK-planning en jouw rol
Locatie
De opleiding vindt plaats op onze locatie in Maarssen, 5 minuten lopen vanaf NS station Maarssen met ruim voldoende parkeergelegenheid.
Lestijden
De opleidingsdagen zijn van 09.30 – 17.00 uur.
Lunch
Tijdens de opleidingsdagen zorgen wij voor koffie, thee, versnaperingen en de lunch.
Opleidingsmateriaal
Je krijgt tijdens de opleiding een cursusmap met de hand-outs van de opleiding en toegang tot onze online leeromgeving. In de leeromgeving vind je al het opleidingsmateriaal, oefeningen en opdrachten.
Laptop
Tijdens de opleidingsdagen heb je een laptop nodig. Beschik je niet over een laptop, dan kun je gebruik maken van een trainingslaptop van Hello! Planner.
Incompany of maatwerk?
Wij verzorgen deze opleiding ook op basis van incompany op locatie van de zorgorganisatie en indien gewenst met maatwerk. De kosten bij incompany zijn €3.950,- excl. 21% btw per lesdag (all-in) bij een maximum van 14 deelnemers. Neem gerust contact met ons op voor meer formatie en/of advies (info@helloplanner.nl, 085-0212900).
Download de flyer
De belangrijkste informatie in één document. Download de flyer Vakopleiding Opname/OK-planning.